Rentgen na Retkini                       „Bene dignoscitur, bene curatur” * - Hipokrates
Gabinet RTG „Promyczek”
Rentgenodiagnostyka ogólna (płuca, kręgosłupy, kończyny)
RTG zębów:
CBCT - tomografia zębów 3D,
pantomograficzne, ortogonalne, cefalometryczne oraz punktowe.

ul. Retkińska 127 - w budynku kościoła za księgarnią.
Zapisy na zdjęcia RTG pod numerem: 516 437 798.
biuro@rtg-promyczek.pl


<

Jedyna kompleksowa pracownia RTG na Retkini - najtańsze zdjęcia w Łodzi - zapraszamy !!!

Dla kobiet w ciąży:

Promieniowanie jonizujące jest niezwykle niebezpieczne dla dziecka w okresie życia płodowego, a szczególnie w pierwszych tygodniach życia. Dlatego kobiecie w ciąży zdjęcie można wykonywać wyłącznie w sytuacji, kiedy korzyść zdrowotna wynikająca z wykonania badania przekracza ryzyko wynikające z napromienienia płodu.

Kobieta planująca ciążę powinna wykonać takie badania wcześniej i rozpocząć macierzyństwo dopiero po zakończonym leczeniu.

Dentyści powinni unikać wykonywania zdjęć rtg. zębów u kobiet w ciąży, aby nie narażać dziecka na promieniowanie. Pacjentki będące w ciąży są zobligowane do powiadomienia lekarza o swoim stanie przed wykonaniem badania rtg.

Kobiety w wieku rozrodczym mogą być przez pracownika naszej pracowni poproszone o podpisanie niniejszego oświadczenia: „Zostałam poinformowana o zagrożeniu, wynikającym z narażenia na promieniowanie jonizujące. Oświadczam, że nie jestem w ciąży i wyrażam zgodę na wykonanie badania.”, lub odręczne napisanie na odwrocie skierowania oświadczenia, iż nie są w ciąży.

Kobiety w ciąży muszą liczyć się z tym, iż technik może odmówić wykonania badania, jeśli na skierowaniu nie będzie umieszczonej specjalnej adnotacji od lekarza dotyczącej konieczności narażenia płodu na promieniowanie jonizujące.

Dysponujemy coraz nowocześniejszą aparaturą rtg, która wysyła niewielką dawkę promieniowania. Jednak nawet małe dawki promieni Rontgena mogą być szkodliwe dla dziecka, szczególnie w pierwszym etapie jego rozwoju. Takie promieniowanie może doprowadzić do uszkodzenia centralnego układu nerwowego, co grozi poronieniem lub komplikacjami w przebiegu ciąży.

Aby uniknąć ewentualnego niebezpieczeństwa naświetlenia dziecka, podstawową jest tzw. „zasada 10 dni” - badania radiologiczne winny być wykonywane u kobiet miesiączkujących jedynie w pierwszych 10 dniach cyklu.

Jeżeli Pani lub wie, lub choćby podejrzewa że jest w ciąży,
prosimy powiadomić o tym technika RTG przed wykonaniem badania.