Rentgen na Retkini                       „Bene dignoscitur, bene curatur” * - Hipokrates
Gabinet RTG „Promyczek”
Rentgenodiagnostyka ogólna (płuca, kręgosłupy, kończyny)
RTG zębów:
CBCT - tomografia zębów 3D,
pantomograficzne, ortogonalne, cefalometryczne oraz punktowe.

ul. Retkińska 127 - w budynku kościoła za księgarnią.
Zapisy na zdjęcia RTG pod numerem: 516 437 798.
biuro@rtg-promyczek.pl


UWAGA !!! Wszystkie rodzaje zdjęć zębów wykonujemy bez zapisów - na bieżąco. Zdjęcia radiografii ogólnej (kostno-płucne) wykonujemy po wyznaczeniu dnia i godziny badania. Zapisy pod numerem 516-437-798. UWAGA - bardzo krótkie terminy!

Zdjęcia cefalometryczne

(rtg. cefalometryczny, cefalo).


Zdjęcia te umożliwiają bardzo dokładną diagnostykę wad ortodontycznych oraz precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego.

Zdjęcie cefalometryczne to metoda obrazowania części twarzowej czaszki, która uwidacznia zarówno struktury kostne, jak i skórę badanego. Dawniej, żeby na zdjęciach pokazać zarys ciała pacjenta obrysowywano nos, usta i brodę papką barytową.

Zdjęcia cefalometryczne wykonywane są wg ustalonych procedur ustawiania głowy pacjenta, dlatego są badaniami powtarzalnymi oraz posiadają stałe powiększenie, które zwykle wynosi 10%. Zdjęcia te służą do oceny i pomiarów dla celów ortodoncji i protetyki stomatologicznej.

Badanie cefalometryczne wykonywane jest na specjalnej przystawce, która jest częścią aparatu pantomograficznego.Głowa pacjenta unieruchomiona jest w kraniostacie, który składa się z pary uchwytów usznych, przytrzymujących głowę poprzez otwory słuchowe zewnętrzne oraz z pojedynczego uchwytu, zakładanego na nasadę nosa.
Nasz cyfrowy aparat pantomograficzny z przystawką do wykonywania zdjęć kefalometrycznych, zgodnie z ustawą, podlega comiesięcznym testom podstawowym, m.in. testuje się osiowość wiązki, rozdzielczość, powtarzalność ekspozycji etc.

Zdjęcie jest wydawane Pacjentowi na płytce CD w ciągu około 10 min. Do jego wykonania konieczne jest skierowanie od lekarza.