Rentgen na Retkini                       „Bene dignoscitur, bene curatur” * - Hipokrates
Gabinet RTG „Promyczek”
Rentgenodiagnostyka ogólna (płuca, kręgosłupy, kończyny)
RTG zębów:
CBCT - tomografia zębów 3D,
pantomograficzne, ortogonalne, cefalometryczne oraz punktowe.

ul. Retkińska 127 - w budynku kościoła za księgarnią.
Zapisy na zdjęcia RTG pod numerem: 516 437 798.
biuro@rtg-promyczek.pl


Jedyna kompleksowa pracownia RTG na Retkini - najtańsze zdjęcia w Łodzi - zapraszamy !!!

Informacja dla lekarzy kierujących na badanie.

Zapraszamy do współpracy z naszą pracownią diagnostyczną „Promyczek”.

Zapewniamy wysoką jakość wykonywanych zdjęć rtg. oraz bezpieczeństwo Państwa Pacjentów. Pacjenci kierowani do naszej pracowni z gabinetów partnerskich mają wykonywane zdjęcia na poczekaniu w cenach ustalanych indywidulanie z poszczególnymi poradniami.

Pracujemy w zakresie radiografii cyfrowej, a więc tak opisy jak i same obrazy możemy przesłać do Państwa placówki drogą elektroniczną.

Po podjęciu współpracy z naszą pracownią otrzymają Państwo gotowe druczki skierowań dla pacjentów na badanie rtg. (można je pobrać w formacje pdf na dole tej strony).

OFERTA DLA PORADNI.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt
telefoniczny lub e-mailowy.

Lekarzu Stomatologu!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą współpracy skierowaną do gabinetów stomatologicznych i protetycznych:

OFERTA DLA STOMATOLOGII.


PRZYPOMINAMY:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (tzw. Prawo Atomowe), każdy pacjent nawet ten, który sam płaci za badania, powinien posiadać skierowanie od lekarza (dotyczy to badań rtg, TK i angiografii, także mammografii wykonywanej poza programem skriningowym).

Aby wykonać badanie niezbędne jest poprawnie wypełnione skierowanie, które musi koniecznie zawierać:
pieczątkę i podpis lekarza,
imię i nazwisko pacjenta,
PESEL pacjenta,
rodzaj badania,
rozpoznanie,
oraz pieczątkę jednostki kierującej, jeśli jest to poradnia lub gabinet z którymi mam podpisaną umowę (jest to podstawa do wykonania zdjęcia nieodpłatnie) – Poradnie współpracujące.

Informacje te umożliwiają dobranie odpowiedniej techniki badania, a także lepsze różnicowanie a przez to poprawną diagnozę. Lekarz kierujący winien udzielić pacjentowi odpowiedzi, dlaczego kieruje go na badanie i na ile uzyskane wyniki przeważają nad ewentualnymi zagrożeniami.

Szczególną uwagę zwraca się na badania radiologiczne wykonywane u kobiet. Przypominamy, że kobietom w ciąży badania należy wykonywać wyłącznie w sytuacjach zagrażających życiu matki lub dziecka. Podstawową jest tzw. „zasada 10 dni” - badania radiologiczne winny być wykonywane u kobiet miesiączkujących jedynie w pierwszych 10 dniach cyklu – należy pacjentkę informować o tej zasadzie.

Aby badanie obrazowe było właściwie wykonane, konieczne jest, (przy badaniach okolicy jamy brzusznej) odpowiednie przygotowanie pacjenta. Bardzo istotne jest także uświadomienie pacjentowi, jakim procedurom będzie poddany.

Oprócz etycznego aspektu tej sprawy (właściwe, podmiotowe traktowanie badanego) świadomy pacjent przyczyni się do łatwiejszej realizacji danej procedury diagnostycznej. Dlatego tak ważna jest aktywna współpraca z pracownią pentgenowską zarówno lekarza kierującego jak i pacjenta.

Do pobrania formularze skierowań:

Skierowanie na badanie ogólne rtg.

Skierowanie na badanie rtg zęba, panoramę, badanie cefalometryczne, badanie CBCT.